ÜYE OL GİRİŞ YAP ANASAYFAYA DÖN

Üye İşlemleri

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜTÜPHANE VE MÜZELER MÜDÜRLÜĞÜ SESLİ KÜTÜPHANE

Bu e-sözleşme İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sesli Kütüphanesi'nin sunduğu hizmetlerden yararlanma koşulları ve üyelik bilgilerini kapsamaktadır.

BİLGİLENDİRME

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sesli Kütüphanesi'nin doğrudan ve internet hizmetlerinden yararlanmak için ekteki formun doğru olarak doldurulması gerekmektedir.
Nüfus cüzdanı fotokopisi, resmi kurumlarca kabul gören heyet raporu ve engelli kimlik kartı taranıp seslikutuphane@ibb.gov.tr adresine mail atılabilir ya da istenilen belgeler 02124185090 numarasına faks çekilerek ulaştırabilir.
Üyeliğinizin aktif olması için bu koşullar yeterli olacaktır.

KÜTÜPHANE HİZMETLERİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sesli Kütüphanesi'nin web sayfası online kitap hizmetleri ve diğer hizmetlerinden görme engelliler yararlanmaktadır.
Bu hizmetler sırayla aşağıdadır.
Kütüphanemiz daisy sesli kitap, daisy txt kitap, daisy sesli ve txt kitap formatında kitaplar üretmektedir.
Görme engelliler braille baskı ekran okuyucu, ekran büyütücü programlar, kabartma ekran ile desteklenmiş bilgisayarlar, yazı büyütme kitap okuma makinaları, görsel işitsel medya labaratuvarından yararlanabilirler.
Sizlere kitap ve yayın açlığınızı gidermek için zengin çağdaş bir kütüphane sunmak istiyoruz.

1. Görme engelliler ihtiyaç duydukları kitapları kullanabilecekleri ortama dönüştürmemizi isteyebilir.
2. Üretilmiş olan görsel ve işitsel medyalardan görme engellileri yararlandırmak. Verdiği hizmetleri internet ortamına taşımak ve görme engellilerin bu kitaplara erişimi için çözümler üretmek.
3. Üyelerimizin dergi gazete gibi süreli yayınlardan yararlanmasını sağlamak.

YARARLANMA KOŞULLARI VE SORUMLULUKLAR:

1. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sesli Kütüphanesi'nden görme engelliler yararlanabilir.
2. Kütüphanemizden temin edilen mataryaller üyelerimiz veya başkaları tarafından 3. şahıs kurum ve kuruluşlara verilemez.
3. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sesli Kütüphanesi'nin üretmiş olduğu veya dışardan temin ettiği mataryallerin kurumumuz dışındaki kurum ve şahıslar tarafından amacı dışında çoğaltımı dağıtımı ticari amaçla veya her şekilde kullanımı yasaktır. Hukuken bu davranışı gösteren şahıslar ve kurumlar sorumludur.
4. Kütüphanemizce kullanıma sunulan telif hakkı taşıyan veya dağıtım izni olmayan görsel işitsel medyalar “belgesel interaktif eğitim mataryalleri film” gibi mataryaller sadece kütüphanemizin belirlemiş olduğu şartlarda ve yerde hizmete sunulur.
5. Yayınevlerinden temin etmiş olduğumuz e-kitap, e-dergi gibi “pdf, doc, txt, html, xml” ve benzeri formatlardaki mataryaller Braille doküman daisy sesli metin kitap sadece görme engellilerin kullanacağı ortamlarda üyeye verilir.
6. İBB Sesli Kütüphane üyeleri kurumumuza teslim ettikleri kitapları mutlaka kayıt ettirmelidir.
7. Üye olmak isteyen görme engelliler üyelik formundaki bilgileri doğru beyan etmelidir. Bu kuralın ihlali durumunda ihlali yapan kişi sorumludur.
8. İşbirliği yaptığımız kurum ve kuruluşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sesli Kütüphanesi'nden temin ettiği materyalleri görme engellilerin hizmetine sunar.
9. İBB Sesli Kütüphane’ye üye olan her kullanıcı bir ayda en fazla10 kitap temin etme hakkında sahiptir.”

Şartları okudum kabul ediyorum üye olmak istiyorum.

Üye Ol