ÜYE OL GİRİŞ YAP ANASAYFAYA DÖN

Gönüllü Seslendiren Şartnamesi

OKUYUCU  TANIMA FORMU

Bu formun amacı gönüllü kitap seslendirmek isteyenlere  seslendirmek istedikleri uygun kitapların seçimini veya kütüphanemizde gönüllü faaliyet türlerini belirlemektir. Kitap okumayı seven gönüllü okuyucularımız bu formu doldurarak okudukları kitapları görme engelliler ile paylaşmak istediklerini göstermektedirler.

Bu inceliği gösteren okuma sevdalısı değerli okuyucularımıza İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz.

BİLGİLENDİRME

1. Kitap seslendirmeniz için size gerekli bilgiler verilecektir.

2. Bu işlem belirlenen standartlar doğrultusunda yapılmaktadır. Dikkat edilecek hususlar sizlere yazılı olarak verilecektir.

3. Gerekli çalışma ve uygulamalar yaptırılacak ve sizden 1 saat deneme kaydı alınacaktır.

4. Sizin seslendirmeye başladığınız bir kitabın tamamen belirlediğimiz şekilde sizin tarafınızdan bitirilmesi yani kitabın yarıda bırakılmaması gerekmektedir.  Aksi halde yapılan okumalar iptal edilecektir.

5. Her hafta sizinle belirlediğimiz zamanda okumaya gelmeniz gerekmektedir. İstisnai bir durum olursa farklı bir zamanda gelmeniz gerekirse mutlaka önceden görüşülmelidir.

6. Bu kitaplar görme engelliler tarafından talep edildiği için mümkün mertebe kısa sürede bitirilmelidir.

7. Başlamış olduğu kitabı bitiremeyecek düzensiz seslendirme yapacak veya belirlenmiş programa uyamayacak gönüllü seslendirmenlerin bu işe başlamaması daha uygundur.

8. İmkanlar ölçüsünde gönüllü seslendirmenlerimize İstanbul Meslek Edindirme Kursları kanalıyla diksiyon kursu verilmektedir. Kitap seslendirmek isteyen okuycularımızın bu kurslara katılması önemle tavsiye edilmektedir.

9. Kütüphanemizde kitap seslendirme dışında kitap tarama, kitap düzeltme gibi farklı çalışmalarda yapılmaktadır. Gönüllü desteği olan gönüllülerimizden bu alanlarda da destek almaktayız.