ÜYE OL GİRİŞ YAP ANASAYFAYA DÖN

Yardım


Merhaba!

İBB Sesli Kütüphane web sayfasına hoş geldiniz. Sayfamızdaki “Ara” butonundan sesli veya yazılı arama yapabilirsiniz.

Sesli kitap hizmetimize kütüphanemiz ana sayfasından http://seslikutuphane.ibb.istanbul  adresinden ulaşabilirsiniz.

Web hizmetimizden faydalanabilmeniz için orta alanda bulunan “Üye Ol” bölümündeki üyelik formunu eksiksiz doldurarak, formda belirtilen belgeleri sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Ayrıca 0212 418 50 90 numaralı faksımıza ya da seslikutuphane@ibb.gov.tr adresimize istenilen belgeleri iletmeniz halinde yetkili personeller tarafından e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecek olan onay mesajıyla üyelik işleminiz tamamlanmış olacaktır. Üyelik işlemleriniz tamamlandıktan sonra İBB Sesli Kütüphane web sayfasından yararlanabilirsiniz.

Web sayfamızda sağ üst köşede bulunan “Giriş Yap” bölümüne tıkladığınızda  e-posta veya T.C. kimlik numaranızı ve üyelik formunda belirlediğiniz şifrenizi yazıp son olarak güvenlik sorusunu cevapladığınızda sistemimizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Web sayfamızı daha kolay bir şekilde kısa yol tuşları ile kullanabilirsiniz. İstediğiniz sayfaya gitmek için ilgili tuşlara basmanız yeterlidir.

Siyah tema için CTRL+ALT ve Q tuşuna basınız.

Turkuaz tema için CTRL+ALT ve W tuşuna basınız.

Gri tema için CTRL+ALT ve E tuşuna basınız.

Üye olmak için CTRL+ALT ve A tuşuna basınız.

Giriş yapmak için CTRL+ALT ve S tuşuna basınız.

Yardım için CTRL+ALT ve D tuşuna basınız.

Kitaplar için CTRL+ALT ve Z tuşuna basınız.

Duyurular için CTRL+ALT ve X tuşuna basınız.

İletişim için CTRL+ALT ve C tuşuna basınız.

Web sayfamızın sol üst köşesinde bulunan “Yazı Boyutu” tuşunu kullanarak ekrandaki yazıların boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Kitaplar bölümüne giriş yaptığınızda kütüphanemiz arşivinde bulunan istediğiniz sesli kitaplara ulaşabilir, indirerek sesli kitap arşivinizi oluşturabilirsiniz. Arama alanına anahtar kelime yazarak aradığınız kitabı “Kitap Adı”, “Yazar Adı”, “Konu Başlıkları” ve “Seslendiren Adı” olarak sorgulatabilirsiniz. Sesli kitaplara ait demoları dinleyerek kitaplar hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ana sayfamızdan gönüllü seslendirenler tarafından seslendirilmekte olan kitaplara, son eklenen sesli kitaplara, en çok dinlenen sesli kitaplara ulaşabilirsiniz.

Kitap taleplerinizi “Kitap Talebinde Bulun” formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca görüş ve önerilerinizi “Görüş ve Önerileriniz” alanındaki formu doldurarak kütüphanemiz, kitaplarımız hakkındaki görüşlerinizi ve önerilerinizi bizlere iletebilirsiniz.